Projeler

Yeniköy Kemerköy Buhar Türbini Rehabilitasyonu

İçtaş ve Limak ortaklığına ait Yeniköy ve Kemerköy’de bulunan kömür santrallerinin buhar türbinleri GE’nin mühendislik liderliğinde Teknokon tarafından yenilenmektedir.

Devamı

Modern Karton Paper Machine 5

Modern Karton’un, Çorlu tesislerinde bulunan kağıt makinasının (PM5) mekanik montajı Teknokon tarafından tamamlanmıştır.

Devamı

Istanbul Çöp Yakma Tesisi Mekanik Montaj İşleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait çöp yakma tesisinin mekanik montaj işleri Teknokon tarafından yapılmıştır.

Devamı

Petkim Hava Ayrıştırma Tesisi

Air Liquide’in, PETKİM sahası içinde bulunan hava ayrıştırma tesisi Teknokon tarafından anahtar teslim olarak gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Brofind Marzinc Su Arıtma Tesisi

Marzinc’in, Karabük’te bulunan metal geri kazanım tesisi içerisinde Brofind’in mühendisliği ile su arıtma tesisi Teknokon tarafından kurulmaktadır. Teknokon kendi kapsamını başarıyla tamamladıktan sonra, tesisin devreye alınmasına destek vermiştir.

Devamı

Isdemir Gaz Depolama Tankı ve Gaz Toplama Sistemi

İsdemir tesislerinde 65,000 m3 kapasiteli gaz depolama tankı ve gaz toplama sisteminin montajı Teknokon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Cargill – Orhangazi Nişasta Glikoz Tesisi

Cargill Orhangazi tesislerinde nişasta kurutma ve glikoz rafinerisinin inşaat ve mekanik montaj işleri Teknokon tarafından tamamlanmıştır.

Devamı

PFHE (Plate Fin Heat Exchanger) Projesi

Merkezi Atık Isı Kazanı Montajı İşinin (Installation of Central Waste Heat Recovery Boiler (CWHRB)) devamı gibi düşünülebilecek PFHE inşaat, mekanik, elektrik ve enstruman işlerini kapsamaktadır.

Devamı

Amylum / Tate & Lyle Mısır İşleme Tesisi

Amylum’un Adana’da bulunan mısır işleme tesisinin saha depolama tanklarının imalatı ve tüm tesisin montajı Teknokon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamı

DBN (Debottlenecking) Projesi

Merkezi Atık Isı Kazanı Montajı İşinin (Installation of Central Waste Heat Recovery Boiler (CWHRB)) devamı gibi düşünülebilecek DBN inşaat, mekanik, elektrik ve enstruman işlerini kapsamaktadır.

Devamı

Meta Nikel - Zorlu Grup Kobalt / Nikel Rafinerisi

Türkiye’nin son yıllarda maden alanındaki en kapsamlı ve büyük projelerinden biridir.

Devamı

Cargill Nişasta Üretim Ünitesi Projesi

Cargill Orhangazi tesisindeki nişasta üretim ünitesinin montajı ve devreye alma işleri Teknokon tarafından tamamlanmıştır.

Devamı

Eti Bakır Mazıdağı Leach ve Amonyak Tesisi

Eti Bakır’ın Mardin Mazıdağı’nda bulunan leach tesisi ve amonyak tesislerinin montajlarını gerçekleştirmiştir.

Devamı

Yüksek Basınçlı Buhar Hatlarının Yenilenmesi (HPSL)

Merkezi Atık Isı Kazanı Montajı İşinin (Installation of Central Waste Heat Recovery Boiler (CWHRB)) devamı gibi düşünülebilecek Yüksek Basınçlı Buhar Hatlarının Yenilenmesi işidir.

Devamı

Eti Bakır Asit ve İzabe Tesisi

Eti Bakır’ın asit ve izabe tesisinin tüm mekanik kapsamı Teknokon tarafından gerçekleştirilmiş ve tesis devreye alınmıştır.

Devamı

PSA-1 ve PSA-2 Uniteleri

Merkezi Atık Isı Kazanı Montajı İşinin (Installation of Central Waste Heat Recovery Boiler (CWHRB)) devamı gibi düşünülebilecek PSA-2 ünitesi mekanik, elektrik ve enstruman işlerini kapsamaktadır.

Devamı

Polatlı Kriyojenik Hava Ayrıştırma Tesisi

Air Liquide’in, Polatlı / Ankara’da bulunan hava ayrıştırma tesisi Teknokon tarafından anahtar teslim olarak gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Efremov Nişasta Üretim Tesisi ve Yağ Rafinerisi

Cargill’in, Rusya Efremov’da bulunan tesislerinde nişasta yaş öğütme ünitesi, boru köprüleri ve yağ rafinerisi mekanik montaj ve borulama işleri Teknokon tarafından tamamlanmış ve uzun süreli bakım servisi hizmetleri verilmiştir.

Devamı

İsdemir Hava Ayrıştırma Tesisi Ünite 8

İsdemir 8. hava ayrıştırma ünitesinin inşaat, mekanik ve E&I montaj kapsamları Teknokon tarafından tamamlanmıştır.

Devamı

Merkezi Atık Isı Kazanı Montajı (CWHRB)

Almanya merkezli bir teknoloji şirketi olan Linde’nin İşveren olduğu projedir. Teknokon’un Macaraistan’ın Tiszaújváros şehrinde yer alan MOL Rafinerisi içerisindeki ilk projesidir.

Devamı

Siemens – Enerjisa Kombine Çevrim Enerji Santrali

Enerjisa kompleksinin 2. ünitesi olan 600 MW’lık doğal gaz çevrim santralinin kazanları ve BOP borulaması Siemens’in EPC liderliğinde Teknokon tarafından tamamlanmıştır.

Devamı

BP Ataş Rafinerisi’nin Depolama Terminaline Dönüşüm Projesi

Ataş Rafinerisi’nin depolama terminaline dönüşüm projesi kapsamında 1,200 ton borunun ön imalatını ve montajını gerçekleştirmiştir.

Devamı

OMV 880 MW Kombine Çevrim Enerji Santrali

METKA liderliğinde HRSG kazanların, BOP borulaması, gaz ve buhar türbinlerin, jeneratörler ve yardımcı sistemlerin montajı Teknokon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Tüpraş Dolum Terminali

TÜPRAŞ’ın İzmir rafinerisinde bulunan yağ satış terminalinin 3. etabı Teknokon tarafından anahtar teslim bazında gerçekleştirilmektedir.

Devamı

ACWA 950 MW Kombine Çevrim Enerji Santrali

950 MW gücündeki doğal gaz çevrim santralinin kazanlarının montajı, BOP borulaması ve devreye alma faaliyetleri Samsung’un EPC liderliğinde Teknokon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Tüpraş Planlı Duruş İşleri

Teknokon proje kapsamında mühendislik, satın alma, inşaat, mekanik, elektrik ve enstrüman işlerini yapmaktadır.  

Devamı

Batumi Oil Petrol Boşaltma ve Depolama Terminali

Gürcistan’ın Batum şehrinde yer alan PCE Danimarka şirketine ait petrol dolum ve depolama terminali Teknokon tarafından anahtar teslim bazında tamamlanmıştır.

Devamı

Petrol Ofisi Trabzon Dolum ve Depolama Terminali

Proje’nin dizayn aşaması, malzeme temini, elektro-mekanik montaj ve devreye alma dahil anahtar teslim bazında gerçekleştirilmiştir.

Devamı

GAMA 840 MW Kombine Çevrim Enerji Santrali

BOP ve yardımcı boru ön imalatları, HRSG kazanlarının montajı, BOP borulama montajları ve devreye alma faaliyetleri Gama’nın EPC liderliğinde Teknokon tarafından yapılmıştır.  

Devamı

Tüpraş LPG Merox Ünitesi

TÜPRAŞ Aliağa Rafinerisi içerisinde LPG MEROX ünitesinin verimliliğinin arttırılması için kısmi üretimi ve yenilenmesi Teknokon tarafından anahtar teslim bazında yapılmaktadır.

Devamı

RWE 775 MW Kombine Çevrim Enerji Santrali

Teknokon Denizli’de bulunan RWE santralinin HRSG kazanlarının montajını, borulama işlerini ve devreye alma faaliyetlerini gerçekleştirmiştir.

Devamı

Opet Petrol İskele Transfer Hatları ve Dolum Kolları

Marmara Ereğlisi Opet terminali projesi kapsamında dolum kolları temini ve montajı, liman ve terminal borulama işleri Teknokon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Tüpraş DHP / HDS / SRU Üniteler

Foster Wheeler, TR ve Alarko Konsorsiyumu liderliğinde proses ve yardımcı sistemlere ait 1,800 ton borulama işi gerçekleştirilmiştir.

Devamı

OGK / E.ON 400 MW Kombine Çevrim Enerji Santrali

GE – Gama EPC konsorsiyumu liderliğinde HRSG kazanlarının, gaz ve buhar türbin sistemlerinin, BOP borulaması ve yardımcı sistemlerinin montajı Teknokon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Tüpraş Aliağa GSIP Project

TÜPRAŞ Aliağa Rafinerisi’nde GSIP ünitesi projesi anahtar teslim bazında Teknokon tarafından tamamlanmıştır.

Devamı

OGK / E.ON 800 MW Kombine Çevrim Enerji Santrali

GE – Gama EPC konsorsiyumu liderliğinde HRSG kazanlarının, gaz ve buhar türbin sistemlerinin, BOP borulaması ve yardımcı sistemlerinin montajı Teknokon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Zorlu 220 MW Kombine Çevrim Enerji Santrali

Zorlu Enerji’nin Rusya’nın Moskova şehrinde yer alan yatırımı Tereshkova santralinin tüm mekanik kapsamı ZENEN’in EPC liderliğinde Teknokon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Cengiz Enerji 600 MW Kombine Çevrim Enerji Santrali

HRSG kazanının montajı, buhar boruları montajı ve devreye alma faaliyetleri Cengiz Enerji’nin EPC liderliğinde Teknokon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Intecsa Moa Nikel / Sülfirik Asit Tesisi

Proses ekipmanları montajı, ünitenin borulaması, çelik montaj işleri Teknokon ekipleri tarafından tamamlanmıştır.

Devamı

Tüpraş Tanker & Tren Dolum, Boşaltım ve Depolama Sistemi

Teknokon Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde bulunan tanker ve tren dolum, boşaltım ve depolama terminali projesini devreye alma dahil olmak üzere anahtar teslim bazında tamamlamıştır.

Devamı

Çöpler Sülfit Genişleme Tesisi Tank Montajı

Projenin tüm tanklarının mekanik montajları, boyaları ve kauçuk kaplamaları Teknokon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Çöpler Sülfit Genişleme SMP2

Projenin tüm ekipman montajı, borulaması, izolasyonu ve devreye alınması Teknokon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Nizhniy Novgorod Hava Ayrıştırma Ünitesi

Air Liquide’in, hava ayrıştırma ünitesinin mekanik montaj işleri Teknokon tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamı

İsdemir Hava Ayrıştırma Ünitesi No:7

Erenko’nun İsdemir için temin ettiği 7. hava ayrıştırma tesisi Teknokon tarafından anahtar teslim olarak gerçekleştirilmiştir.

Devamı